05
VÍTEJTE NA WEBU BLANICKÝCH RYTÍŘŮ!

Výměnný jarmark v Podblanickém ekocentru

21.9. - Výměnný jarmark v Podblanickém ekocentru

V pátek proběhl v Podblanickém ekocentru ZO ČSOP Vlašim Podblanický výměnný jarmark, na kterém jsme se sešli, abychom spolu bez použití peněz povyměňovali vlastnoruční výrobky a výpěstky.

[ celá zpráva ]
Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim se line vůně ovoce

18.9. - Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim se line vůně ovoce

V pátek 18. 9. 2015 proběhlo v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim oborové setkání k problematice záchrany starých a krajových odrůd ovoce. Na oborové setkání plynule naváže výstava ovoce, která bude přístupná v sále Podblanického ekocentra ČSOP až do středy 23.9. Přístupná bude v čase otevírací doby paraZOO. Vstupné dobrovolné.

[ celá zpráva ]
V Libouni se chystají na svěcení zvonů

16.9. - V Libouni se chystají na svěcení zvonů

V Libouni se připravují na listopadové svěcení zvonů sv. Václava a sv. Barbory pro rotundu svatého Václava. Pro tuto příležitost místní upravili náves, aby slavnost proběhla opravdu se vší parádou. 

[ celá zpráva ]
Proběhlo setkání partnerů Kraje blanických rytířů

14.9. - Proběhlo setkání partnerů Kraje blanických rytířů

Desátého září se ve Zruči nad Sázavou setkali partneři geoparku Kraj blanických rytířů, aby si vyměnili novinky a zkušenosti ze svých projektů cestovního ruchu.

[ celá zpráva ]
Muzeum vodáctví

10.9. - Muzeum vodáctví

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se veřejnosti otevře v sobotu 19. září ve 14.00 hodin ve Zruči nad Sázavou. 

[ celá zpráva ]
Hledáme nového vedoucího paraZOO

8.9. - Hledáme nového vedoucího paraZOO

Hledáme nového pracovníka na pozici vedoucí úseku paraZOO. Uzávěrka přihlášek je 21.9. 2015

[ celá zpráva ]
Když pro slad, tak do Pivovaru Ferdinand

8.9. - Když pro slad, tak do Pivovaru Ferdinand

V areálu pivovaru Ferdinand byla vybudována nová expediční půda na slad, kterou místní zaměstnanci pojmenovali jako “sámoška“. K dispozici je nový výtah s nosností jedné tuny. Od května je zde možné nakupovat i malé množství sladu pro potřeby mini pivovarů. Pivo Ferdinand nese označení regionální produkt Kraje blanických rytířů.

[ celá zpráva ]
Růžkovy Lhotice v Toulavé kameře

7.9. - Růžkovy Lhotice v Toulavé kameře

Na zámku v Růžkových Lhoticích si připomeneme celou řadu známých osobností hudebního světa, které pobývaly v tamním kraji. Tak se podívejte na celou reportáž!

[ celá zpráva ]
120 let dráhy Benešov - Vlašim

27.8. - 120 let dráhy Benešov - Vlašim

V sobotu 29.8. 2015 si na Vlašimském nádraží připomeneme výročí 120 let místní dráhy Benešov - Vlašim a 40 let od uzavření úseku Trhový Štěpánov - Dolní Kralovice. Akci pořádá Spolek Posázavský pacifik a České dráhy, a.s.

[ celá zpráva ]
Sýpka v Olbramovicích nominována na ocenění Památky děkují

25.8. - Sýpka v Olbramovicích nominována na ocenění Památky děkují

Národní památkový ústav vyhlašuje ocenění PAMÁTKY DĚKUJÍ. Na ocenění je nominována i obnovená sýpka v Olbramovicích. Zde ji můžete podpořit svým hlasem.

[ celá zpráva ]