07
VÍTEJTE NA WEBU BLANICKÝCH RYTÍŘŮ!

Reportáž o zlatodolu Roudný

7.7. - Reportáž o zlatodolu Roudný

Tuto neděli jste v pořadu České televize "Toulavá kamera" mohli zhlédnout reportáž s názvem "Dolování zlata", která byla o nedalekém zlatodolu Roudný.

Na Blaníku otevřeli nový Dům přírody

2.7. - Na Blaníku otevřeli nový Dům přírody

Na úpatí Velkého Blaníku bylo dnes slavnostně otevřeno návštěvnické středisko Dům přírody Blaníku. Dřevěná roubenka na začátku naučné stezky S rytířem na Blaník představuje návštěvníkům přírodu CHKO Blaník i blanickou legendu. Pro veřejnost se Dům přírody otevře tuto sobotu 4. července. Investorem a provozovatelem Domu přírody Blaníku je Český svaz ochránců přírody Vlašim.

paraZOO uzavřena

3.6. - paraZOO uzavřena

Do konce června 2015 bude vlašimská paraZOO ještě uzavřena z důvodu přestavby! Otevřeno bude opět od 1.7. 2015. Omlouváme se.

HLEDAČKY BLANICKÝCH RYTÍŘŮ

1.6. - HLEDAČKY BLANICKÝCH RYTÍŘŮ

V geoparku Kraj blanických rytířů si nyní můžete zpestřit výlet zajímavou aktivitou pro celou rodinu. Questing neboli hledačka je hra podobná naší šipkované, ve které se pomocí veršů dozvíte něco zajímavého o daném místě. 

V Kamberku se v sobotu rýžovalo zlato

1.6. - V Kamberku se v sobotu rýžovalo zlato

V sobotu 30. května se sjelo do Kamberka na 150 dospělých i dětí na Cestu za zlatem. Druhý ročník pochodu s rýžováním zlata měl svůj start i cíl na Biofarmě Dolejší mlýn. Kromě pochodu si účastníci vyzkoušeli rýžování skutečného zlata pod vedením zkušených zlatokopů. Všichni tak společně oslavili Dny geoparků, ke kterým se touto akcí připojil i národní geopark Kraj blanických rytířů.

Blanický rytíř už po desáté pasoval nové cyklorytíře

25.5. - Blanický rytíř už po desáté pasoval nové cyklorytíře

V sobotu 23. května 2015 vyjeli malí i velcí cyklisté na trasu jubilejního desátého ročníku akce Blanický cyklorytíř, která tradičně zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů.

Blaničtí rytíři v Chrudimi

25.5. - Blaničtí rytíři v Chrudimi

V pátek 22.5. 2015 jsme se zúčastnili třetího ročníku Konference národních geoparků v Chrudimi. Za náš geopark jsme představili připravovaný Vodní dům v Hulicích a knihu Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic. Po konferenci jsme spolu s ostatními geoparky zahájili velkolepou akci Kameny se valí na Chrudim.

S geoparkem Kraj blanických rytířů na Cestu za zlatem!

14.5. - S geoparkem Kraj blanických rytířů na Cestu za zlatem!

Kamberk. Na sobotu 30. května připravuje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Obcí Kamberk a Českým klubem zlatokopů již druhý ročník pochodu s názvem Cesta za zlatem. Na třech trasách pro děti i dospělé čeká návštěvníky rýžování zlata a setkání se zvířaty na dvou farmách. 

Na májových slavnostech se představil geopark Kraj blanických rytířů i regionální značky

4.5. - Na májových slavnostech se představil geopark Kraj blanických rytířů i regionální značky

Na májových slavnostech ve vlašimi nechyběl ani stan geoparku Kraj blanických rytířů. Kdo tam zavítal, mohl si otestovat své znalosti regionu, zahrát si hru o regionálních značkách a hodit podkovou.

Máme nové webové stránky akce Blanický cyklorytíř

29.4. - Máme nové webové stránky akce Blanický cyklorytíř

Naleznete zde informace o aktuálním ročníku, minulých ročnících i o pořadatelských obcích. www.cyklorytir.cz