28
VÍTEJTE NA WEBU BLANICKÝCH RYTÍŘŮ!

Projekt Čistá řeka Sázava má novou webovou stránku

23.7. - Projekt Čistá řeka Sázava má novou webovou stránku

Jarní úklid řeky Sázavy, známý pod názvem Čistá řeka Sázava, dostal ke svým desátým narozeninám dárek – webové stránky www.cistarekasazava.cz. Zájemci na nich najdou nejen informace z desetileté historie čištění břehů jedné z nejnavštěvovanějších českých řek, ale také zprávy o organizaci této dobrovolnické akce v příštím roce.
 

Čechtice oslaví 700 let

22.7. - Čechtice oslaví 700 let

700 let od svého založení si připomene městys Čechtice na víkend 24. -26.7. připravil městys oslavy s bohatým programem.

První Velíšskej přespolňák vedro nezhatilo

22.7. - První Velíšskej přespolňák vedro nezhatilo

5. července se navzdory velkému vedru (36° C) na start závodů Velíšského přespolňáku postavilo celkem 137 závodníků. Z toho 40 v dětských kategoriích, 42 závodníků na Velíšskou pětku a 55 závodníků vyrazilo na desetikilometrovou trať Velíšského přespolňáku. Jedním z partnerů závodu byl i geopark Kraj blanických rytířů.

Zvířecí origami v paraZOO

20.7. - Zvířecí origami v paraZOO

V pátek  se v paraZOO konala akce s názvem Origami zvířátka. Děti, ale i dospělí si mohli složit zvířátko z papíru pomocí techniky origami.

Akce Rozkvetlá paraZOO byla úspěšná!

16.7. - Akce Rozkvetlá paraZOO byla úspěšná!

Včera se v paraZOO konala akce s názvem Rozkvetlá paraZOO. Jednalo se o komentovanou prohlídku naší zahrady. Fotografie v akce naleznete v popisu.

Prázdninové akce paraZOO

13.7. - Prázdninové akce paraZOO

Celé prázdniny se v paraZOO děje něco zajímavého. Připravili jsme pro vás přehled akcí.

Vydřík Květík

10.7. - Vydřík Květík

Další vydřík v paraZOO! Ode dneška si můžete v paraZOO vyzkoušet další díl znalostní a sběratelské soutěže pro návštěvníky.

Reportáž o zlatodolu Roudný

7.7. - Reportáž o zlatodolu Roudný

Tuto neděli jste v pořadu České televize "Toulavá kamera" mohli zhlédnout reportáž s názvem "Dolování zlata", která byla o nedalekém zlatodolu Roudný.

Na Blaníku otevřeli nový Dům přírody

2.7. - Na Blaníku otevřeli nový Dům přírody

Na úpatí Velkého Blaníku bylo dnes slavnostně otevřeno návštěvnické středisko Dům přírody Blaníku. Dřevěná roubenka na začátku naučné stezky S rytířem na Blaník představuje návštěvníkům přírodu CHKO Blaník i blanickou legendu. Pro veřejnost se Dům přírody otevře tuto sobotu 4. července. Investorem a provozovatelem Domu přírody Blaníku je Český svaz ochránců přírody Vlašim.

ParaZOO opět otevřena

1.7. - ParaZOO opět otevřena

Po více než půlroční rekonstrukci ekocentra byl dnes opět otevřen ekoobchůdek a paraZOO. V horkém letním počasí k nám zavítalo 102 návštěvníků, kteří se přišli podívat na naše zvířecí pacienty a vyzkoušeli si i nové naučné a herní prvky v zahradě. Foto: http://csopvlasim.rajce.idnes.cz/Otevreni_paraZOO_Vlasim_1.7._2015/