Vítejte v Kraji blanických rytířů!

24.5. - Podblanický výměnný jarmark

V Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim se v květnu bude opět vyměňovat. Proběhne zde v pořadí již druhý Podblanický výměnný jarmark. Bez použití peněz na něm účastníci mohou měnit své výpěstky a výrobky od sazeniček přes pečivo a marmelády až po složitější řemeslné výrobky. Akce proběhne 24.5.2014 od 15:00 hod. Více se dozvíte po rozkliknutí aktuality.
Přijďte vyměnit to, čeho máte dost, za to, čeho se vám nedostává!

27.3. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

První letošní číslo časopisu Pod Blaníkem přináší připomenutí připomenutí první světové války, informace o dokončované revitalizaci řeky Blanice ve Vlašimi, představení projektu Centra sklářského umění v Sázavě nebo články věnované otázce, zda je v Divišově skutečně pohřbena údajná dcera Jiřího z Poděbrad Eliška. Více se dozvíte po rozkliknutí aktuality.

5.3. - Večer s autorkami Prázdnin pod Blaníkem

Příjemný večer s autorkami knihy Prázdniny pod Blaníkem prožili návštěvníci úterní vernisáže výstavy ilustrací a obrazů Aleny Kadavé Grendysové.

4.3. - Masopust v Načeradci

Zpráva o masopustním průvodu v Načeradci z pera očitého svědka Pavla Jakubův.

26.2. - Blaničtí rytíři do škol

V časopise pro ekogramotnost Bedrník vyšel článek s tipy na školní výlety v geoparku Kraj blanických rytířů. Dozvíte se něco málo o geoparcích a poradíme i pár tipů na aktivity pro celou školní třídu. Přečtěte si celý článek.

25.2. - Otvíráme!

Od 1.března bude paraZOO, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy, opět otevřena veřejnosti. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírodě pomáhat.

20.2. - Masopustní veselí

Průvody masek, zabijačky, hodování a všeobecné veselí, to je nezbytná součást pravých venkovských oslav konce masopustu. Kam můžete vyrazit za masopustními tradicemi v Kraji blanických rytířů?

7.2. - Úprava Blanice téměř dokončena!

Od roku 2012 realizuje státní podnik Povodí Vltavy stavbu „Zkapacitnění toku Blanice přírodě blízkým způsobem v intravilánu města Vlašimi“.  Asi nikdo nepřehlédl tuto rozsáhlou stavbu, která znamenala přebudování koryta řeky Blanice v celém zastavěném území města – od Znosimské brány v parku až k čistírně odpadních vod. Cílem bylo vytvoření protipovodňové ochrany městských částí u řeky, zpřírodnění řeky a zároveň její zpřístupnění obyvatelům – využití pro rekreaci. Stavba byla v závěru roku 2013 téměř dokončena, drobné práce proběhnou ještě na jaře letošního roku.

21.1. - Příležitost pro nové zájemce o získání značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Případní zájemci o udělení Značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® pro své výrobky nebo služby mohou kontaktovat koordinátorku značky Kateřinu Červenkovou na e-mailu kbr@csop.cz nebo telefonu 777 800 461.

20.1. - 40. ročník Zimního běhu na Blaník měl rekordní účast

V sobotu 18.1. 2014 se vydalo 227 odvážných běžců na 18km dlouhou trasu z Vlašimi na Blaník. U příležitosti běhu byla mimořádně otevřena paraZOO.