Sledujte nás také na Facebooku a budete vědět, co je nového.

Den ve Vlašimi na jednu vstupenku

17.7. - Den ve Vlašimi na jednu vstupenku

K prohlídce paraZOO, Muzea Podblanicka a prohlídkového okruhu Vlašimským zámeckým parkem vám nyní stačí jedna jediná vstupenka.  Její držitel kromě slevy na vstupném získá navíc zdarma kávu nebo čaj v Rodinné cukrárně ve Vlašimi.

Děti z mikroregionu Džbány poznávaly svůj kraj

16.7. - Děti z mikroregionu Džbány poznávaly svůj kraj

Šest základních škol na území Mikroregionu Džbány (ZŠ Votice, Olbramovice, Jankov, Miličín, Bystřice a Vrchotovy Janovice) s koncem června úspěšně završili práci na společném vzdělávacím projektu.

Léto v Kraji blanických rytířů

9.7. - Léto v Kraji blanických rytířů

Užijte si opravdovou atmosféru venkova se značkou Kraj blanických rytířů - regionální produkt !
Aktuální nabídka regionálních produktů na letní sezónu. Více najdete na
http://www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru/

Cesta za zlatem skončila, zlatinky mají své nové majitele

21.6. - Cesta za zlatem skončila, zlatinky mají své nové majitele

Řidiči automobilů přijíždějících do obce Kamberk se v sobotu 21. června podivovali nezvyklému hemžení dospělých i dětí na louce na začátku obce.  Co se to tu děje?
Vysvětlení je jednoduché.
Na sobotu 21. června zde připravilo Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim akci s názvem Cesta za zlatem, která se odehrávala právě v Kamberku a okolí.

Červnový trh je za námi, těšíme se na září

18.6. - Červnový trh je za námi, těšíme se na září

Červnový trh je za námi. Prodávala se opět hlavně sadba, zelenina,košíky z proutí i z pedigu, víno. Malí návštěvníci měly radost  hlavně ze stánku s keramikou a dětskými loutkami, které si doma mohou sami vyrobit.  Další farmářský trh se chystá13. září 2014. Bude zaměřen hlavně na regionální výrobky a kromě prodejních stánků bude připraven i doprovodný program pro děti.

Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

18.6. - Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

Slavnostní vernisáží byla v úterý 17. června zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie. Výstavu můžete v přednáškovém sále Podblanického ekocentra navštívit až do 29. srpna.

Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

5.6. - Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

U příležitosti Světového dne životního prostředí předal ministr Richard Brabec certifikát dvěma novým národním geoparkům. Prestižní titul získal Kraj blanických rytířů a také Podbeskydí. Mimo to si ministr prohlédl vlašimskou záchrannou stanici pro živočichy, kde nakrmil vydru Bublinu, a na závěr podnikl výšlap na horu Blaník.

Cesta za zlatem

2.6. - Cesta za zlatem

Připravujeme pochod spojený s rýžováním zlata. Koná se v Kamberku 21.6. 2014. Na výběr jsou tři délky trasy. Více se dozvíte po rozkliknutí zprávy.

Sbírejte vydříky!

29.5. - Sbírejte vydříky!

Nová znalostní a sběratelská zábava pro návštěvníky paraZOO začíná už tento víkend. U příležitosti Dne dětí můžete získat prvního vydříka zdarma.

Zahajujeme výstavbu Vodního domu

27.5. - Zahajujeme výstavbu Vodního domu

Příští rok bude v těsné blízkosti vodní nádrže Želivka, mezi obcemi Hulice a Nesměřice, otevřeno moderní návštěvnické středisko s interaktivní expozicí na téma vody - Vodní dům.